Emmanuel Macron wiek
Emmanuel macron wiek; Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron urodził się 21 grudnia 1977 w mieście Amiens. Od 2017 roku Emmanuel Macron pełni funkcję prezydenta Francji. Zajmuje stanowisko polityczne we Francji. Zanim został wybrany na prezydenta, w latach 2014-2016 pełnił funkcję Ministra Gospodarki, Przemysłu i Cyfryzacji i pełnił tę funkcję przez te dwa lata.
Jest synem Françoise Macron, lekarza i Jean-Michela Macrona, profesora neurologii na Uniwersytecie w Pikardii. Emmanuel ma dwoje rodzeństwa, Laurenta, urodzonego w 1979 roku i Estelle, urodzonej w 1982 roku.
Macron otrzymał godną pochwały ocenę „Bac S, Mention Très bien” na studiach licencjackich w prestiżowym Lycée Henri-IV w Paryżu po ukończeniu tam ostatniego roku liceum. Macron uczęszczał do jezuickiego Lycée la Providence w Amiens, gdy był dzieckiem. Następnie został przeniesiony do Liceum Henryka IV w Paryżu. W uznaniu za osiągnięcia pianistyczne w Konserwatorium w Amiens został nominowany do “Concours général” (najbardziej prestiżowy ogólnopolski konkurs liceów literatury francuskiej). Otrzymał doktorat z filozofii (DEA) na Uniwersytecie Paris-Ouest Nanterre La Défense (dyplom magisterski, praca magisterska o Machiavelli i Heglu).
Ze względu na swoją zdolność zachęcania ludzi w każdym wieku do realizowania swoich celów i realizowania swojego potencjału, Emanuel Macron stał się postacią znaną na całym świecie. Zyskał sławę po tym, jak został 39. prezydentem Francji, co czyni go najmłodszym prezydentem Francji w całej historii kraju.
Kariera zawodowa Emmanuela Macrona doprowadziła go od etapu swoich licealnych produkcji do stanowiska inspektora w Inspekcji Generalnej ds. Finansów francuskiego Ministerstwa Finansów (IGF). Po pewnym czasie rozważania, zdecydował się przyjąć ofertę Rothschilda i Cie Banque, aby pracować jako bankier inwestycyjny. Jego kariera w Rothschild i Cie Banque była tak satysfakcjonująca aż do 2012 roku, kiedy zdecydował się odejść.
W 2014 roku objął stanowisko ministra gospodarki i finansów z Arnaud Montebourg, co uczyniło go najmłodszym ministrem gospodarki w kraju od czasu powołania tego stanowiska w 1962 roku.
Tak zwane „Prawo Macrona” zostało uchwalone przy pomocy metody 49,3. Arnaud Montebourg wprowadził „Ustawę o wzroście i sile nabywczej”, aby „przywrócić 6 miliardów euro siły nabywczej” ludności Francji. Prezydent Francji Emmanuel Macron jest tym, który wprowadził ustawę Macrona do Rady Ministrów. Środek wprowadził zmiany w ustawodawstwie regulującym pracę w niedziele, zatrudnienie w sektorze publicznym i branży transportowej w celu stymulowania wzrostu gospodarczego we Francji. Ponieważ Manuel Valls obawiał się, że ustawa zostanie odrzucona przez Zgromadzenie Narodowe, podjął decyzję o zastosowaniu procedury 49,3. 10 kwietnia 2015 r. ustawa została podpisana przez prezydenta i oficjalnie weszła w życie.
W sierpniu 2015 roku Emmanuel, członek Partii Socjalistycznej, odłączył się od organizacji i ogłosił, że jest teraz niezależny. 6 kwietnia 2016 r. uruchomił własny ruch polityczny pod nazwą En Marche!, a w lipcu tego samego roku prezydent Stanów Zjednoczonych publicznie zbeształ go za udział w polityce.
Chcąc skoncentrować się na swojej kampanii przed zbliżającymi się wyborami w 2017 roku, złożył dymisję z gabinetu w sierpniu 2016 roku. W listopadzie 2016 roku złożył wstępną deklarację, że będzie kandydował na jakiś urząd publiczny. Jego kandydaturę na prezydenta poparli były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Po energicznej kampanii Emmanuel Macron był zdeterminowany, aby zostać zwycięzcą we francuskich wyborach prezydenckich, które odbyły się w 2017 roku. W tym roku 14 maja złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoje obowiązki.
W marcu 2022 r. urzędujący prezydent Emmanuel Macron ujawnił swoje pragnienie ubiegania się o reelekcję na prezydenta w wyborach prezydenckich zaplanowanych na kwiecień tego roku.
Emmanuel Macron pełni funkcję prezydenta Francji od 2017 roku. Oprócz tego, że jego polityka koncentruje się głównie na Unii Europejskiej, fakt, że jego życie osobiste jest również źródłem kontrowersji, dodaje kolejną warstwę złożoności. Jej różnica wieku od męża, który jest prezydentem Francji, wynosi 24 lata. Gdy w wieku 15 lat uczęszczał do jezuickiego liceum we Francji, Emmanuel Macron zakochał się w kobiecie, która miała zostać jego żoną. Kiedy był studentem, Brigitte Macron pełniła funkcję kierownika jego szkoły. Rok później zaczęli rozwijać do siebie romantyczne uczucia.
Aby poślubić Emmanuela Macrona, Brigitte Macron rozwiodła się z mężczyzną, z którym wyszła za mąż w tym czasie, z którym miała troje dzieci. Po tym, jak Brigitte Macron została wybrana na prezydenta Francji, sukces polityczny Emmanuela Macrona przypisywano przede wszystkim wyborowi jego żony na to stanowisko. Była odpowiedzialna za skomponowanie wszystkich przemówień politycznych Emmanuela Macrona, gdy był członkiem En Marche! ruch polityczny. Poinstruowała go również, jak prawidłowo chodzić, mówić, a nawet oddychać.