Danuta błażejczyk wiek

Danuta błażejczyk wiek; Otrzymała imię Danuta Elbieta, kiedy urodziła się 15 marca 1953 r. w Puawach. Jako wokalistka zdobyła w Polsce sporą sławę.

Za przygotowanie akademickie uzyskała stopnie naukowe na Wydziale Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Danuta błażejczyk wiek
Danuta błażejczyk wiek

Rok 1972 był rokiem, w którym wystąpiła po raz pierwszy publicznie i zrobiła to z amatorskim zespołem 31 Mil. W późniejszych latach została członkiem zespołu Fly, gdzie razem z zespołem śpiewała standardy rockowe i jazzowe. Jej występ w widniku zajął I miejsce na VII Przeglądzie Wokalistów i Zespołów Muzycznych Lubelszczyzny w 1976 roku.

1979 był rokiem, w którym wyruszyła w trasę koncertową z własnym zespołem po Szwajcarii i Finlandii. W 1985 roku Wodzimierz Korcz i Wojciech Mynarski zaprosili ją do współpracy, a w odpowiedzi otrzymała referencje sceniczne i propozycję.

Jest prezesem i twórcą Fundacji Apetyt Na Kultura (FAnK), która powstała jako Organizacja Pożytku Publicznego i działa na rzecz wspierania przyszłych muzyków, aktorów i artystów wizualnych poprzez realizację ambitnych i intrygujących artystycznie inicjatyw. Pełni funkcję prezesa fundacji.

Danuta błażejczyk wiek
Danuta błażejczyk wiek

Piosenkarka przyznała w jednym z wywiadów, że mimo błagań matki, nie porzuciła kariery śpiewaczki, by dokończyć edukację, mimo że matka mocno ją do tego zachęcała. Działała na założeniu, że ma plan. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, śpiewanie było jedyną rzeczą, która się dla niej liczyła.

Wokalistka jest gorącym zwolennikiem oferowania początkującym muzykom możliwości zaprezentowania swoich talentów w studiu nagraniowym. Twierdzi, że znaczna liczba inteligentnych młodych ludzi nie bierze udziału w pokazach talentów, ponieważ nie mają wystarczającej pewności siebie, aby to zrobić. Ci, którzy nie mają zbyt wielu hitów i nie mają dużych środków finansowych, powinni mieć szansę zabłysnąć, podobnie jak ci, którzy nie mają dużego ciężaru na nich.

Szereg lokalnych, krajowych, a nawet międzynarodowych festiwali ukoronowało Baejczyka zwycięzcą swoich konkursów. W uznaniu jej osiągnięć przyznano jej wiele zaszczytów. Do jej wybitnych nagród należą KFPP w Opolu – Nagroda Specjalna Jury za indywidualność artystyczną – piosenka “Taki cud i miód” (1985); KFPP – I nagroda „Łagodne światło świtu” i Karol Musioł (1986); II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Bratislava Lira 86 w Bratysławie /Srebrna Lira/ za interpretację piosenki “Serce nie jest samotną wyspą” (1986); Międzynarodowy Festiwal OIRT Warsaw – III nagroda “Samba blond” (1986); KFPP – II nagroda – piosenka “Nuty na dobry” (1987); Nagroda Stowarzyszenia Muzyków Popularnych KFPP – STOMUR za interpretację piosenki “Moja broń serdeczna” (1988); Nagroda KFPP za interpretację piosenki „Concorde” (1989); Nagroda za interpretację piosenki „Moja cierpliwość” (1991).

Jest żoną Andrzeja Błażejczyka. Po raz pierwszy zetknęła się z Andrzejem Baejczykiem, gdy była młodą wokalistką występującą w rodzinnym mieście Puawy. Choć głos Danuty Baejczyk nie zbliża się nawet do najlepszych w Polsce, nigdy nie była uważana za „pierwszą ligę” polskich śpiewaków. Dzieje się tak pomimo faktu, że nigdy nie było nikogo w tzw. „pierwszej lidze” polskich śpiewaków.

Piosenkarka nadal lekceważy fakt, że wciąż czeka na swoje pięć minut, mimo że przekroczyła wiek, w którym mogła przejść na emeryturę. Piosenkarka wierzy, że jej wnuk będzie kontynuował jej spuściznę po jej śmierci. W czasie, gdy Danuta wydaje wysokie dźwięki u Wincentego, jej córka błaga matkę, żeby tego nie robiła dalej, bo cała kamienica trzęsie się, gdy Wincenty naśladuje piosenkarkę.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *