Artur Rojek choroba
Artur Rojek choroba; Artur Marcin Rojek to muzyk, wokalista, autor tekstów i kompozytor pochodzący z Mysowic w Polsce. Był członkiem zespołów Myslovitz od 1992 do 2012 i Lenny Valentino od 1998 do 2001. Podczas gdy jego ojciec pochodzi z Jzor, matka pochodzi z Siemianowic lskich. Mysowice to miasto, w którym się urodził i wychował.
Prowadził audycję w Rock Radio w każdą środę wieczorem przez godzinę, podczas której prezentował mnóstwo alternatywnej muzyki gitarowej z Wielkiej Brytanii. W drugiej połowie lat 90. został gospodarzem własnej audycji radiowej w Radiu Rezonans w stolicy Polski Sosnowcu. Jego felieton dla „Popu i Rocka” był emitowany w TV Kultura, która jest dodatkiem do polskiego, europejskiego i światowego dziennika „Dziennik”.
W 1992 roku założył przy Miejskim Ośrodku Kultury w Mysowicach zespół pod nazwą The Freshmen, który później został przemianowany na Myslovitz. Był głównym gitarzystą i wokalistą zespołu, a także autorem tekstów, kompozytorem i producentem. Ponadto był także kompozytorem zespołu. W 2012 roku, po wydaniu ośmiu albumów studyjnych, podjął decyzję o rozstaniu z zespołem.
W 1998 roku, jeszcze zatrudniony w Myslovitz, współpracował z Wojtkiem Kuderskim, szefem zespołu Negatyw i Michą Kuderskim, bratem Wojtka Kuderskiego, perkusisty Myslovitz, tworząc zespół Lenny Valentino. Wraz z zespołem wydał album studyjny pod tytułem Attention!. Zespół został pochwalony przez dziennikarzy, którzy relacjonowali historię. Zespół rozpadł się w 2010 roku.
Rojek kończy każdy występ po prostu wyrażając swoją wdzięczność publiczności, zanim przejdzie do następnej piosenki w zestawie. Chociaż dialogu jest bardzo mało, istnieje wiele możliwych wyników. Mimo jego obecności, przez te wszystkie lata niewiele się zmieniło. Z drugiej strony ton jego prac jest niespójny.
Na scenie wykonawcy znani są nie tylko z tego, że śpiewają i grają na instrumentach, ale także tańczą, więc nie ograniczaj ich tylko do tych dwóch czynności. Pomysł zrobienia sobie przerwy od tańca, aby w nim uczestniczyć, jest kuszący. W bezpośredniej konsekwencji na pierwszy plan wysuwa się jego introwersja, a jego ciało zaczyna mówić w jego imieniu. Scena ekstazy Rojkowej stale się poprawia, co sprawia, że jej występy są o wiele przyjemniejsze do oglądania, gdy przechodzą z koncertu na koncert.
4 kwietnia 2014 roku Kayax wydał album pod tytułem I składam się z ciągłego powtarzania. Piosenka „OLiS” jest obecnie drugą najczęściej odtwarzaną piosenką w Polsce. We wrześniu 2014 otrzymał platynową płytę w uznaniu udanej sprzedaży płyty w Polsce. W kwietniu 2015 roku otrzymał statuetkę „Fryderyk” za tytuł zwycięzcy w kategorii „album roku – pop”.
W sierpniu 2021 został włączony do kampanii promocyjnej Tymbarku pt. „Wszystko mi mówi”. Stworzyli teledysk do piosenki Skaldów “Wszystko mi mówi, że ktoś mnie kochał” we współpracy z Vito Bambino, zespołem Kwiat Jaboni i Sanah. Piosenka była jednym z kawałków, które zagrali w ramach projektu.
Wielki wrzesień to zupełnie nowy festiwal muzyczny, który właśnie rozpoczął się w Czechach. Artur Rojek jest jednym ze współzałożycieli festiwalu. Hasło tego festiwalu brzmi: „Świetna muzyka zaczyna się od małych scen” i doskonale oddaje ducha imprezy. Ukasz Minta, człowiek odpowiedzialny za organizację Spring Break, połączył siły z Arturem Rojkiem, dyrektorem Off Festivalu i miastem Łódź, aby rozpocząć nowy biznes. Wielki wrzesień będzie punktem centralnym dla branży muzycznej jako całości i zapewni możliwość występów zespołom z całych Stanów Zjednoczonych przed liczną publicznością.
Kiedy Artur Rojek był jeszcze niemowlakiem, omal nie zginął, gdy został przejechany przez samochód. Następnie stał się odnoszącym sukcesy muzykiem. Wspomniał o tym wydarzeniu w piosence „Lato ’76”.
„Nie chodzi o to, że to wspomnienie wraca. Kiedy kilka lat temu usiadłem do tekstu i chciałem znaleźć temat, to do mnie wróciło. Ale to mnie nie prześladuje. Wrócił, gdy pisałem. sytuacja, bo uznałem ją za ważną” – powiedział Artur Rojek.
„Tej sytuacji towarzyszyło wiele innych wspomnień. Oprócz tego, że omal nie zostałem potrącony przez samochód, były też inne sytuacje, które zapamiętałem i skleiłem. Tak powstała cała opowieść o 1976 roku” – opowiada o piosenka „Lato ’76”.
20 kwietnia zespół Myslovitz ogłosił, że nie będzie już brał udziału w planowanych obecnie działaniach. Lider zespołu, Artur Rojek, również opublikował komentarz na temat sytuacji. Na swoim profilu na Facebooku napisał: – Kiedy założyłem zespół w 1992 roku, w najśmielszych marzeniach nie przewidziałem, co będzie dalej. Od wielu lat tworzymy kumpelski layout, który w połączeniu z naszą pasją do muzyki zaprowadził nas tam, gdzie jesteśmy tu i teraz. To był dobry czas. Nikt mi tego nie odbierze i nigdy tego nie zapomnę. Za to jestem wdzięczny losowi i wszystkim tym, którzy byli obok mnie, żyjąc tym razem i współtworząc ze mną ten zespół” – napisał Rojek. Jednak po 20 latach zdecydowaliśmy się rozstać. Ta decyzja wcale nie oznacza, że wycofuję się z życia. Poświęcę się solowym działaniom artystycznym i innym projektom. Jeszcze raz dziękuję wszystkim moim kolegom i fanom przez ostatnie 20 lat. Do zobaczenia później, wyjaśnił swoją decyzję.
Już teraz można kupić książkę napisaną przez Artura Rojka. Książka opowiada nie tylko o tym, jak muzyk wychowywał się na styku wielu różnych kultur, ale także zabiera czytelników za kulisy powstawania i rozwoju zespołu Myslovitz. Oprócz tego wyjaśnia, jak należy interpretować jego pisma i wyjaśnia znaczenia, które zamierza przekazać, używając terminologii, takiej jak „muzyka”, „bycie sobą” i „bycie z innymi”. ” Oprócz tego zostaną zawarte informacje dotyczące jego kariery po zespole.
Rozmowa z Arturem rzuciła światło na znaczenie, jakie klub pływacki, jego przyjaciele i trener mieli w jego życiu jako młodego pływaka, a także możliwości uczestniczenia w zawodach pływackich. Dziś biegam w trosce o własne zdrowie. Ponieważ już raz doświadczyłem dyscypliny, wstawanie rano z łóżka jest dla mnie o wiele mniejszym wyzwaniem.
26 czerwca 2006 poślubił Annę, z którą romansował od 1993 roku. Para ma dwóch synów: Franciszka urodzonego 6 października 2007 roku i Antoniego urodzonego 25 września. 2009. (ur. 2012). To ona pomaga mu w przygotowaniu Off Festivalu, którego jest założycielem i dyrektorem artystycznym. „Od samego początku pracuję nad festiwalem z żoną: zaczynaliśmy rano, pracowaliśmy do 16, później odbieraliśmy dzieci z przedszkola lub od babci, opiekowaliśmy się nimi, bawiliśmy się, w końcu zjedliśmy kolację i kąpiel. Gdy dzieci zasnęły, o 22 szliśmy na strych i wracaliśmy do pracy”.