Gosia Molska wiek
Gosia Molska wiek; Pasjonat sztuki kulinarnej lubi pisać o jedzeniu i podróżuje po świecie w poszukiwaniu niepowtarzalnych i fascynujących smaków. Na co dzień kieruje działalnością kolektywu kuchennego Funkyfood, który skupia się m.in. na kreatywnym platerowaniu. Współpracuje z wieloma polskimi czasopismami, zajmuje się stylizacją jedzenia na sesje zdjęciowe, pisze scenariusze wielu telewizyjnych odcinków związanych z gotowaniem i jedzeniem. Widzowie Kuchni.tv poznali ją po raz pierwszy, gdy na kanale współprowadziła programy „Babeczki wigilijne” i „Babeczki wielkanocne”. Jej współgospodarzem była Hanna Szymanderska.
Podczas swojego występu w programie „Polska Molskiej” zdobyła wiedzę na temat tradycyjnej kuchni polskiej. Autor książki kucharskiej „Kuchnia regionalna”, pisarz kulinarny. Writer for Polska Strony redakcyjne The Times. Bake Off – Ale Ciacho!, nadchodzący konkurs kulinarny, który zostanie wyemitowany w TVP2, weźmiesz udział w konkursie. W programie „Pytanie na śniadanie” TVP2 jest współprowadzącą i odpowiada za zarządzanie cyklem wycieczek i kącikiem gastronomicznym. Wyluzowana i żarłoczna kobieta, która jest jednocześnie matką Malinki. Malinka ma 5 lat. Jej zawód jest jej pasją, a Gosia z wielką przyjemnością go wykonuje.
Swoje umiejętności kulinarne doskonaliła pracując dla Hanny Szymanderskiej. W tym czasie pracowała dla Hanny. Podczas swoich podróży miała okazję poznać potrawy wielu różnych krajów, w tym większości Europy, Indii, Malezji, Tajlandii, Sri Lanki i Korei, a także małego kawałka Afryki. Jej pragnienie informacji jest żarłoczne, a ostatnio wiele swoich wysiłków koncentruje na badaniu Polski.
Na przestrzeni wielu lat występowała w wielu programach Kitchen+, takich jak: „Babeczki wielkanocne”, „Cupcakes wigilijne”, „Po-smaki świata: Sri Lanka”, „Po-smaki świata: Węgry”, „Po-smak Turcji” i „Smak świata”.
Polak NieNaarty to bajka, która jest bardzo dobrze napisana i zawiera pokaźną liczbę przepisów, a także przegląd kuchni polskiej. Współczesny i estetyczny układ książki kucharskiej Gosi Molskiej zawiera kilkadziesiąt sprawdzonych polskich przepisów. Autorka przedstawia obszerne (choć nieco przekrzywione) wprowadzenie, szczegółowo opisujące wszystko, od kuchni mniejszości narodowych i produktów regionalnych po najsłynniejsze w Polsce bazary i autorskie desery. Perspektywa autora jest nieco tendencyjna, ale autorski wstęp jest wyczerpujący. Oprócz tego nie zabrakło wywiadów ze znanymi szefami kuchni, artykułów o intrygujących osobach odpowiedzialnych za jedne z najsmaczniejszych polskich kreacji kulinarnych oraz bogactwa historycznych informacji o tradycjach kulinarnych Polski, które zamieszcza w magazynie. Książka zawiera również zadania, takie jak łamigłówki, quiz o gotowaniu i grę planszową, która może być pretekstem do spędzenia czasu z rodziną.
Poniżej przepis, który wniosła Gosia Molska.
Pieczone czerwone cebule z sosem z orzechów włoskich i kozim serem
Aby przygotować cebulę, najpierw obierz ją, a następnie pokrój wzdłuż na pół, tak aby uzyskać trzy plasterki tej samej grubości. Wstawić do piekarnika nastawionego na 200 stopni przez 25 minut, następnie doprawić olejem lnianym, liśćmi tymianku, drobno posiekanym rozmarynem oraz solą i pieprzem. Po upływie tego czasu do naczynia wlać syrop lawendowy, posypać kozim serem, a następnie wstawić naczynie z powrotem do piekarnika na kolejne 10 minut. Niezbędnym krokiem jest siekanie orzechów, czosnku i pietruszki. Dodaj trochę soli. Wymieszaj cebulę z rukolą, dodaj trochę soli i trochę okruszków orzechowych i ponownie wymieszaj.